2007-2017

2017

Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: Zing zing – Peter Verhelst

Winnaar ‘Beste debuut’: Kwaad gesternte – Hannah Van Binsbergen

Winnaar ‘Beste gedicht’: “Als je geen contact meer hebt met de dingen” uit Zing zing – Peter Verhelst

Nominatie

  • Hannah Van Binsbergen, Kwaad gesternte
  • Eva Gerlach, Ontsnappingen
  • Roland Jooris, Bladgrond
  • Peter Verhelst, Zing zing
  • Nachoem M. Wijnberg, Van groot belang

Jury 2017: Hugo Brems, Cathérine de Cock, Laura de Coninck, Jeroen Dera (voorzitter), Saskia Scheltjens – juryrapport

2016

Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: Lichtmeters – Ruth Lasters

Winnaar ‘Beste debuut’: Kameleon – Charlotte Van den Broeck

Winnaar ‘Beste gedicht’: (ongetiteld gedicht) uit Hier woon je – Jeroen Theunissen

 Nominatie

  • Charlotte Van den Broeck, Kameleon
  • Maarten Inghels, Nieuwe rituelen
  • Marc Kregting, Onze Nietsche
  • Ruth Lasters, Lichtmeters
  • Bart Meuleman, Mijn soort muziek
  • Jeroen Theunissen, Hier woon je

Jury 2016: Cathérine de Cock, Jeroen Dera, Bas Kwakman (voorzitter), Saskia Scheltjens, Hilde Verbreuken – juryrapport

2015

Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: Wij totale vlam – Peter Verhelst

Winnaar ‘Beste debuut’: Deze zachte witte kamer Runa Svetlikova

Winnaar ‘Beste gedicht’: (ongetiteld gedicht) uit Wij zijn evenwijdig – Maud Vanhauwaert

Nominatie

  • Geert Buelens, Thuis
  • Els Moors, Liederen van een kapseizend paard 
  • Leonard Nolens, Opzichtige stilte
  • Runa Svetlikova, Deze zachte witte kamer
  • Maud Vanhauwaert, Wij zijn evenwijdig
  • Peter Verhelst, Wij totale vlam

Jury 2015: Cathérine de Cock, Yra Van Dijk, Bas Kwakman (voorzitter), Stijn Meuris, Hilde Verbreuken – juryrapport

2014

Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: Ons verlangen – Paul Bogaert

Winnaar ‘Beste gedicht’: “Beesten” uit Bijna een Amerika – Max Temmerman

Nominatie

  • Norbert De Beule, Tri ti tiii
  • Paul Bogaert, Ons verlangen
  • Max Temmerman, Bijna een Amerika
  • Tom Van de Voorde, Liefde en aarde
  • Miriam Van hee, Ook daar valt het licht

Jury 2014: Yra Van Dijk (voorzitter), Bas Kwakman, Stijn Meuris, Hilde Verbreuken  – en Thomas Blondeau (niet vervangen na zijn dood)

2013

Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: De oksels van de bok – Annemie Estor     

Winnaar ‘Beste debuut’: Het vertrek van Materlinck – Michael Vandebril

Winnaar ‘Beste gedicht’: “Gezel” uit Buiten Westen – David Troch

Nominatie

  • Miquel Declerq, Boven water
  • Annemarie Estor, De oksels van de bok
  • Delphine Lecomte, Blinde gedichten
  • Xavier Roelens, Stormen, drielekken, motetten
  • David Troch, Buiten westen
  • Michael Vandebril, Het vertrek van Materlinck

Jury 2013: Thomas Blondeau, Yra Van Dijk, Toon Horsten, Eva de Roovere, Roeland de Trazegnies (voorzitter) – juryrapport

2012

Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: Bloedplek – Paul Demets

Winnaar ‘Beste debuut’: Meisje dat ik nog moet – Y.M. Dangre

Winnaar ‘Beste gedicht’: “Zonnehemel” uit Bloedplek – Paul Demets

Nominatie

  • Yannick Dangre, Meisje dat ik nog moet
  • Paul Demets, Bloedplek
  • Peter Ghyssaert, Ezelskaakbeen
  • Jan Lauwereyns, Hemelsblauw
  • Sylvia Marie, Toen je me ten huwelijk vroeg
  • Leonard Nolens, Zeg aan de kinderen dat wij niet deugden

Jury 2012: Elke Brems,  Toon Horsten (voorzitter), Erik de Jong, Greet Op de Beeck, Roeland de Trazegnies – juryrapport

2011

Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: Studie van de schaduw – Marc Tritsmans

Winnaar ‘Beste debuut’: Vuurdoorn me – Annemarie Estor

Winnaar ‘Beste gedicht’: “Uitgesproken” uit Studie van de schaduw – Marc Tritsmans

Nominatie

  • Johan De Boose, Het geheim van Grzimek
  • Marleen De Crée, Het is niet de lava
  • Annemarie Estor, Vuurdoorn me
  • Stefan Hertmans, De val van vrije dagen
  • Joke Van Leeuwen, Hoe is ‘t
  • Marc Tritsmans, Studie van de schaduw

Jury 2011: Elke Brems (voorzitter), Toon Horsten, Erik de Jong, Greet Op de Beeck, Roeland de Trazegnies – juryrapport

2010

Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: De Slalom soft – Paul Bogaert

Winnaar ‘Beste debuut’: Grote smerige vlinder – Andy Fierens

Winnaar ‘Beste gedicht’: “Mats” uit Tot zij de wijn is – Roel Richelieu-Van Londersele

Nominatie

  • Paul Bogaert, De slalom soft
  • Eva Cox, Een twee drie ten dans
  • Charles Ducal, Toegedekt met een liedje
  • Andy Fierens, Grote smerige vlinder
  • Roel Richelieu Van Londersele – Tot zij de wijn is
  • Leonard Nolens, Woestijnkunde

Jury 2010: Elke Brems, Erik de Jong, Friedl’ Lesage (voorzitter), Greet Op de Beeck, Geert Sels – juryrapport

2009

Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: Kijken in de flits –  Peter Verhelst

Winnaar ‘Beste debuut’: Tijd en landen – Willem Van Zadelhoff

Winnaar ‘Beste gedicht’: “Moeders” uit Lagerwal – Luuk Gruwez

Nominatie

  • Johan De Boose, Niemand
  • Luuk Gruwez, Lagerwal
  • Herman Leenders, De archeologie van het hart
  • Bart Meuleman, Omdat ik ziek werd
  • Willem Van Zadelhof, Tijd en landen
  • Peter Verhelst, Kijken in de flits

Jury 2009: Lieve Coppens (voorzitter), Liesbeth Imbo, Piet Piryns, Friedl’ Lesage, Marc Reynebeau – juryrapport

2008

Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: Buitenland –  Miriam Van hee

Winnaar ‘Beste debuut’: Diep in het seizoen –  Geert Jan Beeckman

Winnaar ‘Beste gedicht’:“Zomereinde aan de Leie” uit Buitenland –Miriam Van hee

Nominatie

  • Geert Jan Beeckman, Diep in het seizoen
  • Guido De Bruyn, Het Huis in Augustus
  • Miriam Van Hee, Buitenland
  • Mark Insingel, Iets
  • Roger De Neef, Omdat
  • Mark Van Tongele, Met de plezierboot mee

Jury 2008: Lieve Coppens (voorzitter), Piet Piryns, Friedl’ Lesage, Marc Reynebeau, Sigrid Spruyt – juryrapport

2007

Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: In Inkt gewassen – Charles Ducal

Winnaar ‘Beste debuut’: Er hangt een hoge lucht boven onsEls Moors

Winnaar ‘Beste gedicht’: “Andermans hond” uit Wuif de mussen uit – Joke van Leeuwen

Nominatie

  • Bernard Dewulf, Blauwziek
  • Charles Ducal, In Inkt gewassen 
  • Peter Ghyssaert, Kleine lichamen
  • Stefan Hertmans, Kaneelvingers
  • Peter Holvoet-Hanssen, Spinalonga
  • Roland Jooris, Als het dichtklapt
  • Joke van Leeuwen, Wuif de mussen uit
  • Els Moors, Er hangt een hoge lucht boven ons
  • Erwin Mortier, Uit één vinger valt men niet.
  • Leonard Nolens, Een dichter in Antwerpen

Jury 2007: Lieve Coppens (voorzitter), Guido De Bruyn, Pat Donnez, Piet Piryns, Marc Reynebeau – juryrapport